12 bestsellerów z Księgarni

ksiazki1

Nasza Księgarnia z Upominkami cały czas posiada grono stałych czytelników, którzy ciągle  polują na różnego rodzaju książkowe nowości. Mamy dla Was listę najbardziej gorących tytułów książkowych. Warto przyjrzeć im się bliżej!

12 książkowych bestsellerów

Kto czyta książki, żyje podwójnie”

Umberto Eco

Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów”

Kartezjusz

Jakie książki są teraz najchętniej czytane?

„Łzy księżniczki”. Ta książka to wstrząsające historie z życia samej Sultany i jej znajomych kobiet: Fatimy, której mąż chce odebrać dzieci, Szady, oskarżonej o czary, Farii, młodej Saudyjki poddanej obrzezaniu, a także Dalal i Amal, dziewczynek nękanych i zabitych przez własnych ojców.. Sultana to wnuczka saudyjskiego króla i żona saudyjskiego księcia.  Mimo że niewyobrażalnie bogata i uprzywilejowana, to jednak nigdy nie zaznała prawdziwej wolności. Mieszka bowiem w kraju, w którym obowiązujące prawa i obyczaje zmieniają w niewolnice wszystkie kobiety, nawet te, które wywodzą się z królewskiego rodu.
Nawet teraz, w XXI wieku.

Biografia Kazika Staszewskiego „Idę tam gdzie idꔄZawsze sobie mówiłem, że pewne historie pozwolę opublikować dopiero po mojej śmierci, ale niekoniecznie muszę się tego trzymać”. Na scenie nieprzerwanie od 36 lat. Z Kultem, KNŻ i jako Kazik stworzył utwory, które weszły do kanonu polskiej piosenki odmieniając go raz na zawsze. W swej autobiografii „Idę tam, gdzie idę” daleki jest od powagi instytucji narodowej kultury. Oto Kazimierz Staszewski jakiego nie znacie. Odkrywa swe słabości i wybryki. Mówi o używkach, kulisach branży muzycznej i o pustce. Wszystko co słyszeliście od niego o miłości, przyjaźni, religii, polityce, zwątpieniu i nadziei, tu nabiera krwi, ciała i humoru. Dostajemy historię życia codziennego i niecodziennego w Polsce ostatniego półwiecza. Dzieciństwo w śródmieściu PRL’owskiej Warszawy. Stan Wojenny widziany oczami punków i Świadków Jehowy. Drapieżny czas transformacji, równie niebezpieczny, co inspirujący. Internetowe jatki i polityczne podziały nowego wieku. Ale też cienie wojny i komunizmu, a także współczesny, walący się świat New Jersey i Teneryfy.

2

„Moje córki krowy”. Kinga Dębska. Ciepła, pozbawiona fałszu i tanich wzruszeń opowieść o relacjach rodzinnych. Trochę smutna, trochę zabawna; prawdziwa jak życie. Marta odniosła sukces w życiu, jest znaną aktorką, gwiazdą popularnych seriali. Pomimo sławy i pieniędzy, wciąż nie może ułożyć sobie życia. Samotnie wychowała dorosłą już córkę. W przeciwieństwie do swojej silnej i dominującej starszej siostry, Kasia jest wrażliwa i ma skłonność do egzaltacji. Pracuje jako nauczycielka, jej małżeństwo jest dalekie od ideału. Mąż Kasi to życiowy nieudacznik, który bezskutecznie poszukuje pracy. Siostry nie przepadają za sobą, ale nagła choroba matki zmusza je do wspólnego działania. Muszą zaopiekować się ukochanym, ale despotycznym ojcem. Marta i Kasia stopniowo zbliżają się do siebie i odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.

„Nieznajomy”, Harlan Coben. Podczas spotkania rodziców dzieci grających w lidze lacrosse, ojciec dwóch nastoletnich synów, prawnik Adam Price,zostaje zaczepiony przez nieznajomego mężczyznę. Twierdzi on, że przed laty żona Adama, chcąc powstrzymać rozwój jego romansu, oszukała go udając, że jest w ciąży. Nieznajomy przekazuje Adamowi dowody świadczące o prawdziwości swoich słów. Kiedy zaszokowany Adam doprowadza do konfrontacji z żoną, ta początkowo obiecuje mu wyjaśnienia, lecz wkrótce znika bez śladu. Kontaktuje się z nim jedynie za pomocą SMS-a prosząc, aby mąż jej nie szukał. Adam oraz jego synowie są zdruzgotani niespodziewaną ucieczką Corinne.

„Grunt pod nogami”. Ks. Jan Kaczkowski.  Miliony Polaków pokochały go za wyrozumiałość dla słabości drugiego człowieka, wierność sobie, błyskotliwe poczucie humoru i determinację w walce ze śmiertelną chorobą. Jak wygląda relacja ks. Jana z Bogiem? Jakie wartości są mu najbliższe? Które fragmenty Ewangelii są dla niego najważniejsze? O czym chce zdążyć opowiedzieć tłumom, które przychodzą na jego msze, a jakie słowa zachowuje dla pacjentów swojego hospicjum? Grunt to twardo stąpać po ziemi i nie przestawać patrzeć w niebo. Zamiast ciągle na coś czekać – zacznij żyć, właśnie dziś. Jest o wiele później niż Ci się wydaje.

3

„Ukryte terapie”, Jerzy Zięba. Ta książka to przede wszystkim bogate i solidne udokumentowanie śmiałych, popartych badaniami teorii. Nie ma tu miejsca na domysły, domniemania czy myślenie życzeniowe, a całość podana jest czytelnikowi w sposób zrozumiały i intrygujący już od pierwszej strony. Pomaga wszystkim bez wyjątku, a najbardziej tym, wobec których farmakologiczne leczenie wyczerpało już swoje możliwości. „Jestem w połowie książki, którą czyta się prawie jak powieść sensacyjną. Autor, posiłkując się odnośnikami do przeprowadzonych badań opowiada o tym, jakie nieścisłości oraz błędne przekonania sprawiają, że współczesna medycyna odeszła od naturalnych metod uleczania. Metod opierających się o występujące w przyrodzie związki i substancje. Ta książka rewolucjonizuje poglądy na współczesne leczenie. A w zasadzie „wyleczenie”, gdyż „leczenie” nie jest tym, czego powinniśmy wymagać od lekarza.”

„Pyszne. Na słodko”, Anna Starmach. Sprawdzone przepisy na najlepsze słodkości od Ani Starmach zebrane w jednym tomie.
Aż 88 pysznych i prostych przepisów na desery, których przyrządzenie zajmie tylko chwilę. Koniec z zakalcami czy popękaną bezą – Ania Starmach dzieli się swoimi kuchennymi sekretami, które sprawią, że każdy przepis się uda.

4

„Gotuj z nami”. Ewa Chodakowska i Tomek Woźniak. Jest to pierwsza książka o gotowaniu stworzona wspólnie przez Ewę Chodakowską oraz Tomka Woźniaka. Ewy przedstawiać nie trzeba, Tomka możesz znać z kulinarnego programu telewizyjnego, jaki prowadzą wspólnie od kilku sezonów. Poznaj bliżej ich filozofię gotowania, na konkretnych – smacznych! – przykładach. Znajdziesz w tej książce 37 ulubionych przepisów Ewy i Tomka na śniadania, przekąski, dania mięsne oraz wegetariańskie oraz desery. Przepisy opracowywali wspólnie – Tomek wniósł swoją pasję, kunszt doświadczonego kucharza oraz inspiracje, jakie przywiózł z podróży po świecie, a Ewa oraz współpracująca z nią specjalistka żywienia zadbały, by prezentowane dania były lekkie i zdrowe. Wszystko przygotujesz szybko z dostępnych wszędzie niedrogich składników. Czego chcieć więcej? Chyba tylko towarzystwa bliskich sercu osób… Smacznego!

„Egoizm to nie grzech!”, Dagmara Skalska i Marcin Wąsik. Druga książka z bestsellerowej serii „Egoizm to nie grzech!”. Nie jest to klasyczny poradnik, książka coachingowa, psychologiczna czy naukowa. Pisząc ją mieliśmy inny cel, opowiadamy w niej swoją historię, którą napisało życie. Nasz umysł ma w sobie nieograniczony potencjał. Czytaliśmy o tym wiele razy, lecz póki sami tego nie doświadczyliśmy, była to tylko wiedza. Teraz jest to mądrość, którą chcemy się z tobą podzielić. Tę książkę kierujemy do wszystkich, którzy poszukują swojej ścieżki, podobnie jak my mają otwarte umysły i są gotowi zaryzykować nowe spojrzenie, po to, by podobnie jak Alicja, zobaczyć, co znajduje się po drugiej stronie lustra.

5

„Mój Agent Masa” Piotr Pytalkowski.  Jeden z najsłynniejszych polskich gliniarzy, Piotr Wróbel, w rozmowie z Piotrem Pytlakowskim, opowiada jak pozyskał najcenniejszego agenta w świecie gangsterskim, Jarosława Sokołowskiego ps. Masa i tłumaczy, dlaczego jego informator nigdy nie powinien dostać statusu świadka koronnego. Nie może bowiem być koronnym człowiek, który kierował własną grupą przestępczą, wydawał polecenia i egzekwował ich wykonanie. Czy Masa kłamał? I jak przekonał śledczych, że zasługuje na darowanie mu kar za czyny, które popełnił? To opowieść o Masie, który donosił na kumpli, ale też i o innym byłym gangsterze, który doniósł na Masę.

„Zakochani są wśród nas”, Patrycja Hurlak. „Zakochani są wśród nas” to kolejna książka autorstwa Patrycji Hurlak. Autorka tym razem zebrała w niej rozmowy z niezwykłymi ludźmi, które łamią wszystkie stereotypy zakorzenione w naszych głowach. Książka to zbiór historii o prawdziwej, spełnionej i radosnej miłości, o ludziach z „krwi i kości”, którzy zwyciężyli Miłością, miłością która naprawdę istnieje, a o której my często nie mamy pojęcia. „O miłości do Pana Boga – intymnie, prawdziwie i pięknie. I tak prosto, bez nadęcia, szczerze mówią o niej bohaterowie tej książki. Każdy z nich ma swoją własną historię miłosną, ale wszyscy tego samego Oblubieńca. Dzięki za wskazówki, jak z Nim rozmawiać, jak znależć swoją drogę do Niego, jak być z Nim na co dzień. I dzięki za jeszcze jedną ważną podpowiedź – jak po prostu być szczęśliwą, jak zawierzyć temu Jedynemu, który jest również mój,twój…i będzie dobrze. smiley

„Spełnienia marzeń”, Katarzyna Michalak. Wystarczy uwierzyć, a marzenia się spełnią! Osiemnastoletnia Klaudia rozpoczyna nowe życie. W starym, zaniedbanym, ale własnym domku w  warszawskiej Białołęce,  bez pieniędzy, za to z wielkimi marzeniami i jeszcze większym sekretem.
Chociaż taka młoda, ale już wiele wycierpiała… Dziewczyna  ma jednak nadzieję, że uda się jej uciec przed demonami z przeszłości i odnaleźć  spokój. A może los podaruje jej o wiele więcej?… Gdy postanawia odpowiedzieć na lokalne ogłoszenie o pracy, nie spodziewa się, że właśnie w tym momencie rozpocznie się zupełnie nowy rozdział jej życia. Kamil, jej niewidomy podopieczny,  jest utalentowany , przystojny, dumny i także doświadczony przez los. Między  młodymi ludźmi zaczyna się rodzić  uczucie, choć nie wszyscy są z tego zadowoleni, a dramatyczna przeszłość  upomina się o Klaudię… Czy  Klaudii i Kamilowi uda się spełnić  marzenia na przekór wszystkim przeszkodom? Wzruszająca, zaskakująca opowieść, od której jak zwykle nie będzie można się oderwać aż do samego końca!

7

Wszystkie książki dostępne w Księgarnia&Upominki, CH SAS, Biała Podlaska

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

SAS