Dotyk Natury radzi: spragniona skóra?

Zaczynamy cykl porad dotyczący prawidłowej pielęgnacji różnych typów cery 🙂 .

Dzisiaj zajmiemy się skórą wymagającą nawilżenia- celowo tutaj nie używamy słowa „sucha”. Wielu z nas zapomina, bądź – najzwyczajniej na świecie – nie jest świadomych tego, że bez względu na to, jaki mamy typ cery (sucha, wrażliwa, mieszana, tłusta), nasza skóra potrzebuje nawilżenia.

Prawidłowo nawilżona i nawodniona skóra jest elastyczna, gładka, nie łuszczy się nadmiernie oraz wygląda zdrowo, dlatego warto zaspokoić jej podstawową potrzebę. Jak to zrobić? Bezapelacyjnie i najłatwiej- pijąc minimum 1,5 l wody dziennie. Dzięki temu, skóra utworzy lipidowy płaszcz ochronny, który chroni ją przed odparowaniem.

Co możemy jeszcze zrobić dla naszej skóry, żeby odwdzięczyła się nam pięknym i zdrowym wyglądem? 🙂 Oczywiście używać odpowiednich kosmetyków, które -dobrze dobrane- będą idealnie odpowiadały na potrzeby skóry.

W odpowiedzi na różne problemy- polecamy produkty marki LUMENE Finland. Na rynku firma jest od 1970r. i jako pierwsza odkryła siłę owoców arktycznych w pielęgnacji skóry, wykorzystała wiosenną wodę arktyczną, która jest najczystszą wodą na świecie, bogatą w makro- i mikroelementy oraz w tworzeniu kosmetyków stosuje najnowsze technologie.

Linia Arctic Aqua, której dzisiaj się przyjrzymy, jest odpowiedzią na potrzebę nawilżenia i nawodnienia skóry. Poza preparatami do oczyszczania (żele do twarzy, toniki), znajdziemy w niej produkty nawilżające do pielęgnacji zarówno cery normalnej i suchej, jak również mieszanej i tłustej.

 

Ale marka LUMENE to nie tylko produkty do pielęgnacji twarzy. To również cała szafa produktów do makijażu, które poza swoi podstawowym zadaniem podkreślania urody każdej kobiety, również pełnią funkcję pielęgnacyjną. A to wszystko dzięki wyjątkowym składnikom pozyskiwanym z arktycznych owoców, m.in. z maliny moroszki, borówki brusznicy czy czarnej jagody.

Dla cery suchej polecamy bazę nawilżająco- rozświetlającą oraz Perfekcyjny podkład nawilżająco- rozświetlający, który nie tylko nawilży skórę ‘od zewnątrz’, ale również pięknie rozjaśni nam twarz, dzięki czemu wyda się ona świeża i promienna. Do wykończenia makijażu sprawdzi się puder transparentny sypki.

sucha

Dla cery mieszanej i tłustej, która poza nawilżeniem potrzebuje zmatowienia, proponujemy bazę matującą, podkład wygładzający BLUR, który idealnie wyrówna nam koloryt, dając uczucie idealnie gładkiej skóry. Na zakończenie możemy użyć matującego pudru, dzięki któremu nasza skóra nie będzie się „świecić”.

mieszana

 

Mamy nadzieję, że dzięki tym informacjom, marka LUMENE zyska sobie nowych wielbicieli. W naszej opinii zdecydowanie zasługuje na większą uwagę. Bo warto! 🙂

Jednak bez względu na to, jakich kosmetyków będziemy używać pamiętajmy, że sekretem pięknej skóry jest oczyszczanie (dokładny demakijaż, mycie,  tonizowanie) i prawidłowa pielęgnacja (nawilżanie, nawadnianie skóry od wewnątrz i zewnątrz, kosmetyki dobrze dobrane do potrzeb).

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

SAS