Meblowy Kąt radzi: skóra czy tkanina?

Wybór kanapy, czy wypoczynku do salonu lub pokoju dziennego jest bez wątpienia jednym z trudniejszych, z jakimi trzeba się zmierzyć przy wyposażaniu mieszkania. No bo na co się zdecydować- narożnik czy kanapa, skóra czy tapicerka? My dzisiaj postaramy pokazać Wam wszystkie  plusy i minusy różnych rodzajów tkanin obiciowych.

Przed wyborem tkaniny na wypoczynek musimy się zastanowić jaką funkcję mebel będzie pełnił, jak intensywnie będzie użytkowany, jaki będzie przewidywany czas eksploatacji oraz najzwyczajniej w świecie, co nam się bardziej podoba i jaki mamy budżet.

Jeśli mebel ma być intensywnie użytkowany w ciągu dnia, to warto jako obicie zastosować skórę naturalną lub tkaninę o wysokiej odporności na ścieranie, a jeśli będzie często używany do spania, to warto wybrać skórę naturalną lub tkaninę dobrze przepuszczającą powietrze.

W domach, gdzie wypoczynek będzie narażony na zabrudzenia (dzieci, zwierzęta domowe) najlepiej wybrać tkaninę plamoodporną, czyli taką, z której łatwo usunąć zabrudzenie i na której rozlana ciecz pozostaje przez jakiś czas na powierzchni, umożliwiając wytarcie papierowym ręcznikiem. Dla właścicieli czworonogów szczególnie polecamy również tkaniny odporne na zaciąganie i peeling, czyli pocieranie, mechacenie.

Wszystkim, którzy mebel zamierzają użytkować przez co najmniej pięć lat polecane jest obicie ze skóry naturalnej lub tkaniny z wyższej grupy cenowej, posiadającej lepsze parametry wytrzymałościowe. Ci, którzy często dokonują zmiany wystroju, a tym samym kupują nowe meble, mogą sobie pozwolić na obicie w tkaninie z niższej grupy cenowej, a zamiast skóry naturalnej mogą wybrać skórę ekologiczną. Podobnie jest w przypadku gdy meble są wyposażeniem strefy gościnnej i są rzadko użytkowane.

img_7633

 

img_7631

 

tabelka

Jednak bez względu na to, czy wybierzemy skórę, czy tkaninę trzeba pamiętać, by wybrać taki mebel, który przede wszystkim nasze oko będzie cieszył i sprawiał, że będziemy na nim rzeczywiście wypoczywać. W końcu to my- domownicy, będziemy z niego najczęściej korzystać  😉

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

SAS