Zdrowe, domowe soki :)

Sezon owocowy w pełni. Chcecie zaopatrzyć swoją spiżarnię w naturalne i zdrowe soki, ale nie wiecie, jak to zrobić, by kuchnia nie wyglądała jak pole bitwy? 🙂

Sokownik to idealne narzędzie, do prostego i przyjemnego uzyskania soków. Umożliwi on optymalne zachowanie wartości wykorzystywanych składników, ponieważ działa bowiem na zasadzie standardowych garnków do gotowania na parze.

Do dolnego naczynia nalewamy wodę i ustawiamy na nim naczynie środkowe, do którego spływał będzie sok. Zazwyczaj zbiornik ten wyposażony jest w rurkę do odprowadzania soku. W środku wyposażony jest w pionową rurkę, przez którą do wnętrza sokownika przedostawać się będzie gorąca para wodna. Na zbiornik ten ustawiamy następnie pojemnik na owoce – charakteryzuje się on tym, że jest podziurkowany niczym sito, a w środku ma otwór. W otwór ten wkładamy dziurkowany cylinder, który zabezpiecza owoce przed wpadnięciem do dolnych części sokownika. W pojemniku tym umieszczamy owoce (najlepiej do pełna) i przykrywamy całość górną pokrywą.

Kiedy te drogocenne dary natury będą puszczać swe soki, my możemy wykorzystać ten czas na chwilę relaksu dla siebie :).

2dd
 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

SAS